Twardy wosk nabłyszczający


Natural - Twardy wosk nabłyszczającyRodzaj substancji: Wodorozcieńczalna emulsja woskowa do pielęgnacji zniszczonych powierzchni.

Zakres zastosowania:
Tylko do stosowania wewnątrz pomieszczeń! Do drewna, korka, linoleum, wykładzin podłogowych z tworzyw sztucznych, klinkieru, kamienia itd. Do jasnych, olejowanych, utrwalonych (zamkniętych) i lakierowanych powierzchni. W przypadku ciemnych gatunków drewna przy świetle padającym z przeciwnej strony mogą być widoczne smugi.

Właściwości techniczne:
Emulsja woskowa bez zawartości rozpuszczalników, odporna na nacisk i na działanie wody, z możliwością polerowania.

Skład:
Czyste olej roślinne, naturalne woski, oleje.
Prosimy o przeczytanie pełnej wersji naszej deklaracji.

Sposób postępowania:
Przygotowanie: Oczyścić podłoże używając specjalnego środka czyszczącego NATURAL lub preparatu do usuwania wosku.

Czynności końcowe:
Twardy wosk nabłyszczający NATURAL nakładać metodą natryskową na oczyszczoną, wysuszoną powierzchnię i równomiernie rozprowadzać za pomocą gąbki lub szmatki. Nie rozcierać. Po wyschnięciu preparatu powierzchnia uzyskuje szczególnie odporny i trwały połysk.

Polerowanie:
Suchą powierzchnię można wypolerować nadając jej jedwabisty połysk za pomocą szmatki, szczotki lub polerki.

Pielęgnacja:
Bieżąca pielęgnacja odbywa się przez dodawanie wosku nabłyszczającego do wody używanej do mycia podłogi.

Renowacja starych powierzchni:
Wielokrotnie woskowane powierzchnie oczyścić używając specjalnego środka czyszczącego lub preparatu do usuwania wosku. Następnie postępować zgodnie z powyższym opisem.

Program pielęgnacyjny NATURAL:
Specjalny środek czyszczący NATURAL
Pielęgnacyjny olej woskowy NATURAL
Preparat do usuwania wosku NATURAL

Dane techniczne:
Czasy wysychania: przy 20°C 30-60 min.
Możliwość polerowania: 3-6 godz.
Lepkość: 14 sek. (DIN 4 mm) przy 20°C
Temperatura zapłonu:–
Rozcieńczanie:woda
Opakowanie:1 l / 5 l oraz duża beczka

Przechowywanie:
Produkt należy przechowywać w dobrze zamkniętym pojemniku i w miejscu niedostępnym dla dzieci. Okres trwałości – ok. 2 lata.

Postępowanie z resztkami:
Resztki farby i rozpuszczalników, także tych pochodzenia naturalnego, nie powinny dostać się do ścieków ani do gruntu! Zaschnięte resztki nie stanowią odpadów o charakterze specjalnym i mogą być wyrzucone ze zwykłymi odpadami. Beczka podlega recyklingowi.

Przepisy prawne:
Austria: Ustawa o Substancjach Chemicznych – Według ustawy produkt nie jest niebezpieczny. Karty charakterystyki substancji chemicznej nie są wymagane.

Ogólne informacje dotyczące produktów NATURAL NATURFARBEN:
Produkty NATURAL NATURFARBEN są wytwarzane zgodnie z kompleksowym ujęciem problematyki kolorów i środowiska. Surowce pochodzą z zamkniętego obiegu ekologicznego,
a kiedy po wykorzystaniu stają się odpadami, ulegają w nim całkowitemu rozpadowi. Wszystkie składniki są kontrolowane zgodnie z zasadami biologii budowlanej i przy wykorzystaniu łagodnej, bezodpadowej technologii przetwarzane na farby i środki powlekające.

Wszystkie dane są wynikiem naszych długoletnich badań i praktycznych doświadczeń. Mimo to zalecamy przeprowadzenie własnych prób przed każdym użyciem. Niniejszy arkusz jest jedynie materiałem informacyjnym i doradczym. Nie jest on podstawą do żadnego rodzaju roszczeń prawnych. Natural Naturfarben są produktami firmy Scherzenlehner Harze GesmbH und CoKG, A-4060 Leonding/Linz, tel.; +43 (0)70/674957, fax: 674957-9; e-mail: office@natural.at.
Odpisy, kopie i publikacje niniejszych arkuszy oraz ich fragmentów są dozwolone tylko po uzyskaniu naszej pisemnej zgody.

pobierz: Karta techniczna produktu - technika nakładania