Pielęgnacyjny olej woskowy


Natural - Pielęgnacyjny olej woskowy

Zakres zastosowania
Środek pielęgnujący do odświeżania i konserwacji olejowanych lub olejowanych i woskowanych powierzchni drewnianych oraz powierzchni korkowych, kotonowych, kamiennych i łupkowych.

Właściwości:
Preparat antystatyczny, z jedwabistym połyskiem, dający się szybko polerować, o dużej sile czyszczącej

Składniki:
Czyste oleje roślinne, wartościowe żywice balsamiczne, oleje, naturalne woski, bezołowiowe sykatywy.
Prosimy o przeczytanie pełnej wersji naszej deklaracji.

Przygotowanie:
Czyszczenie podłoża specjalnym środkiem czyszczącym. Podłoże musi być czyste, suche i wolne od zanieczyszczeń tłuszczowych.

Sposób postępowania:
Krople oleju nanosić na powierzchnię. Następnie wypolerować miękką bawełnianą szmatką. Na podłodze woskowy olej pielęgnacyjny może być wpolerowany przy użyciu maszyny jednotarczowej i białego padu.

Czas wysychania:
Ok. 12 godzin. Po upływie 4 godzin po podłodze można ostrożnie chodzić.
W pomieszczeniu należy zapewnić dobrą wentylację! W pierwszym tygodniu po nałożeniu preparatu należy zadbać o dobre wietrzenie pomieszczenia (w przeciwnym razie mogą pojawić się problemy związane z wchłanianiem zapachu) i czyścić powierzchnię tylko na sucho. W żadnym wypadku nie używać do czyszczenia podłogi ścierek z mikrowłókna.

WAŻNE:
Po wypolerowaniu powierzchnia musi sprawiać wrażenie suchej. Miejsca, w których olej położono w nadmiarze mogą pozostać lepkie i połyskujące.
Gatunki drewna zawierające kwas garbnikowy (dąb itd.) oraz ciemne podłogi należy po ok. 14 dniach zmyć na ciepło jedynie lekko je zwilżając. Do mycia użyć specjalnego środka czyszczącego – ługu mydlarskiego. W ten sposób zostaną usunięte rozpuszczalne w wodzie pigmenty, które mogły wytrącić się z drewna. Można następnie nanieść na powierzchnię cienką warstwę oleju pielęgnacyjnego i wypolerować.

Zużycie:
10 g/m2 na jedno nałożenie

Dalsza pielęgnacja:
Specjalny środek czyszczący NATURAL do olejowanych i woskowanych powierzchni
Twardy wosk nabłyszczający NATURAL

Dane techniczne:
Temperatura zapłonu powyżej 65°C
Opakowanie: w zestawie pielęgnującym 0,1 l / 0,25 l / 0,75 l / 2,5 l

UWAGA!
Szmatki i pyły szlifierskie nasączone olejem należy koniecznie przechowywać w zamkniętych pojemnikach (blaszanych puszkach), większe płaty rozwieszać rozłożone lub wyprać w roślinnym mydle olejowym. Istnieje możliwość samo-zapalenia ze względu na obecność schnących olejów roślinnych!
Produkt zawiera kobalt. Podczas wstępnego i pośredniego szlifowania zalecamy używanie maski przeciwpyłowej.

Przechowywanie:
Produkt przechowywać dobrze zamknięty i w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Postępowanie z resztkami:
Resztki farby i rozpuszczalników, także tych pochodzenia naturalnego, nie powinny dostać się do ścieków ani gleby! Całkowicie opróżnione puszki lub zaschnięte resztki farby nie stanowią odpadów o charakterze specjalnym i mogą być odprowadzone na złom, względnie wyrzucone ze zwykłymi odpadami.

Regulacje prawne:
W razie potrzeby należy zażądać wydania karty charakterystyki substancji chemicznej.

Ogólne informacje dotyczące produktów NATURAL NATURFARBEN:
Produkty NATURAL NATURFARBEN są wytwarzane zgodnie z kompleksowym ujęciem problematyki kolorów i środowiska. Surowce pochodzą z zamkniętego obiegu ekologicznego, a kiedy po wykorzystaniu stają się odpadami, ulegają w nim całkowitemu rozpadowi. Wszystkie składniki są kontrolowane zgodnie z zasadami biologii budowlanej i przy wykorzystaniu łagodnej, bezodpadowej technologii przetwarzane na farby i środki powlekające.

pobierz: Karta techniczna produktu - technika nakładania