Oleje do konserwacji tarasów


Renowator do tarasów - banner

Natural - Olej do konserwacji tarasówZakres zastosowania:
Ochrona i pielęgnacja drewnianych tarasów i mebli ogrodowych. Olej do tarasów NATURAL, dostępny w wersji bezbarwnej i kolorowej, chroni powierzchnię drewna przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Nadaje się do rodzimych gatunków drewna, drewna impregnowanego ciśnieniowo, termo-drewna, a także do wielu gatunków szlachetnych. Olej do tarasów w wersji kolorowej chroni drewno przed zszarzeniem pod wpływem promieni UV. Powierzchnie poziome wystawione na działanie czynników atmosferycznych, jak podłogi drewniane, pomosty, kładki, ruszty itp. należy odświeżać raz w roku.

Właściwości:
Olej do tarasów NATURAL wnika głęboko w drewno, nadając mu elastyczność i świeżość. Pory drewna po pokryciu olejem pozostają otwarte, dzięki czemu może ono „oddychać”. Jednocześnie wnikanie wilgoci, pęcznienie oraz rozwarstwianie się drewna zostaje zredukowane. W celu odświeżenia drewna wystarczy pomalować powierzchnię cienką warstwą oleju.

Składniki:
Czyste olej roślinne, wartościowe żywice balsamiczne, oleje, pigmenty, bezołowiowe sykatywy. Prosimy o przeczytanie pełnej wersji naszej deklaracji.

Przygotowanie:
Drewno musi być czyste i suche (maksymalna wilgotność drewna 20%). Pozostałości po poprzednich malowaniach wyczyścić lub lekko zeszlifować. Stare warstwy lakieru usunąć za pomocą specjalnego zmywacza Natural lub zeszlifować. Wygładzić powierzchnię przez dodatkowe szlifowanie (ziarnistość co najmniej 150) i dobrze oczyścić z pyłu. Ciemne i szlachetne gatunki drewna, drewno bogate w żywicę i zawierające pigmenty znajdujące się na wolnym powietrzu (ruszty drewniane, pomosty, kładki itp.) należy co najmniej 4-8 tygodni przed pierwszym nałożeniem oleju poddać wietrzeniu i przynajmniej raz pozwolić by zmokły. Drewno impregnowane ciśnieniowo potrzebuje przynajmniej trzech miesięcy. Ciemne meble ze szlachetnych gatunków drewna przed pierwszym nałożeniem oleju należy starannie przetrzeć rozpuszczalnikiem olejów naturalnych Natural.

Sposób użycia:
Dobrze rozmieszać. Oleje do tarasów Natural są gotowe do użycia. Nie należy ich rozcieńczać. Świeże drewno na wolnym powietrzu należy – jeśli to możliwe – pomalować ze wszystkich stron. Nakładać zgodnie z kierunkiem słojów drewna i dobrze rozprowadzić. Po upływie ok. 20-30 minut jeszcze raz przeciągnąć po powierzchni suchym pędzlem. Dzięki temu olej, który jeszcze się nie wchłonął, zostanie równomiernie rozprowadzony. Meble ogrodowe: Za pomocą suchego pędzla jeszcze raz dobrze rozprowadzić olej. Na krawędziach i obrzeżach mogą pozostawać skapujące krople. Te fragmenty powierzchni należy starannie wytrzeć. Meble i elementy podłóg z twardego drewna szlachetnego należy szczególnie dokładnie wysuszyć przed rozpoczęciem użytkowania.

Wskazówka Powierzchnie lub meble, na które nie działają czynniki atmosferyczne, należy po 14 dniach przemyć delikatnym roztworem (50 ml + 5 l letniej wody) ze specjalnego środka czyszczącego NATURAL.

Pielęgnacja:
Na powierzchnie i meble znajdujące się na wolnym powietrzu należy raz do roku nakładać kolejną warstwę. Do bieżącego czyszczenia polecamy specjalny środek czyszczący NATURAL. W żadnym wypadku nie używać do czyszczenia ścierek z mikrofibry.

Narzędzia:
Pędzel, gąbka, walec z gąbki, pistolet natryskowy, maszyna do renowacji tarasów RENOVATOR. Narzędzia czyścić roślinnym mydłem olejowym Natural lub rozpuszczalnikiem olejów naturalnych Natural.

Temperatura zapłonu:
Temperatura zapłonu powyżej 60°C

UWAGA! Szmatki nasączone olejem należy koniecznie przechowywać w zamkniętych pojemnikach (blaszanych puszkach), większe płaty rozwieszać rozłożone lub wyprać w roślinnym mydle olejowym. Istnieje możliwość samozapalenia ze względu na obecność schnących olejów roślinnych! Produkt zawiera kobalt. Podczas wstępnego i pośredniego szlifowania zalecamy używanie maski przeciwpyłowej.

Porady dotyczące bezpieczeństwa:
Nie wlewać płynnego produktu do naczyń przeznaczonych do żywności, napojów, innych artykułów spożywczych lub paszy. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Naturalne surowce wchodzące w skład produktu mogą wywoływać reakcje alergiczne. Po wysuszeniu powłoka olejowa jest obojętna dla ludzi, zwierząt i roślin.

Ogólne informacje dotyczące produktów NATURAL NATURFARBEN:
Produkty Natural Naturfarben są wytwarzane zgodnie z kompleksowym ujęciem problemu kolorów i środowiska. Surowce pochodzą z zamkniętego obiegu ekologicznego, a kiedy po wykorzystaniu stają się odpadami, ulegają całkowitemu rozpadowi. Wszystkie składniki są kontrolowane pod względem budowy biologicznej i przy wykorzystaniu łagodnej, nie pozostawiającej odpadów technologii przetwarzane na farby i środki powlekające.

Regulacje prawne:
W razie potrzeby należy zażądać wydania karty charakterystyki substancji chemicznej.

Ogólne informacje dotyczące produktów NATURAL NATURFARBEN:
Produkty NATURAL NATURFARBEN są wytwarzane zgodnie z kompleksowym ujęciem problematyki kolorów i środowiska. Surowce pochodzą z zamkniętego obiegu ekologicznego, a kiedy po wykorzystaniu stają się odpadami, ulegają w nim całkowitemu rozpadowi. Wszystkie składniki są kontrolowane zgodnie z zasadami biologii budowlanej i przy wykorzystaniu łagodnej, bezodpadowej technologii przetwarzane na farby i środki powlekające.

Wszystkie dane są wynikiem naszych długoletnich badań i praktycznych doświadczeń. Mimo to zalecamy przeprowadzenie własnych prób przed każdym użyciem. Niniejszy arkusz jest jedynie materiałem informacyjnym i doradczym. Nie jest on podstawą do żadnego rodzaju roszczeń prawnych. Natural Naturfarben są produktami firmy Scherzenlehner Harze GesmbH und CoKG, A-4060 Leon-ding/Linz,
tel.; +43 (0)70/674957, fax: 674957-9; e-mail: office@natural.at.
Odpisy, kopie i publikacje niniejszych arkuszy oraz ich fragmentów są dozwolone tylko po uzyskaniu naszej pisemnej zgody.

pobierz: Karta techniczna produktu - technika nakładania